Kulak delme, moda endüstrisinde bile cazibeyi ve şıklığı simgeleyen erkekler için bile son zamanlarda yükselen bir trend.

 Aynı tarzın peşinden gitmeden önce, piercinglerinizin sağlıklı ve doğru bir şekilde yapıldığından emin olmalısınız çünkü delme konumlarının ve açıların sapması genel çekiciliğinizi zayıflatabilir. Sadece güvenli ve hijyenik bir delme sürecini garanti etmekle kalmayıp, daha da önemlisi delme pozisyonlarının ve açılarının hassasiyetini vurgulayan Kulak Delme Estetiği arayışında tüm beylerin ihtiyaçlarını karşılamak için kapsamlı destek sağlar. Ancak bu şekilde, tüm zamanların ruhu ve canlılığı sergileyebilirsiniz.

Ataşehir Şifa olarak; Kulak delme hizmeti vermekeyiz. Kulak delme işlemi çok dikkat edilmesi gereken bir işlemdir. Bu işlem her ne kadar basit görünse de steril bir ortamda yapılmazsa gerçekten ciddi olabilecek sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu durumun farkında olduğumuz için biz kulak delme konusunda çok hassas davranmaktayız. İster evinizde isterseniz de kurumumuzda kulak delme işleminizi gerçekleştirebiliriz. Kulak delme ile alakalı tüm merak ettiklerinizi bizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Delme İşlemi Sonrası Bakım Tavsiyeleri

Doğru bakım güzel ve sağlıklı kulaklar için gereklidir. Yeni delme işlemi yaptırmış olduğunuz küpelerden doğru bakım yaptığınız zaman daha çok zevk alacaksınız. Uygun düzenli bakım  yeni küpe memnuniyetinizi artıracaktır. İstatistiklere göre  enfeksiyonların oluşma nedeni  yanlış veya eksik tedavi sonrası ortaya çıkar.

Bu kullanma kılavuzu, düzgün şekilde tedavi ve  komplikasyonları önlemek içindir.

 • Sadece temiz ellerle  kulaklarınıza ve küpenize dokunun.
 • Kulak memesi deliğini  her iki taraftan  temizleyin ve bunu  günde en az iki kez yapın.
 • Studex Kulak Bakımı solüsyon veya jelini kullanın.
 • Küpenizi sağa ve sola 180 derece (yarım hız) iki veya üç kez çevirin.
 • Bu temizleme sürecinde kulağınızı kuru tutmaya çalışın.

Nelerden kaçınmalısınız ?

 • Gerekli olmadıkça kulağınıza ve küpelerinize dokunmayın. Küpelerinizi çıkarmayın.
 • Küpe klipsinizi kulak memesini sıkacak şekilde öne doğru itmeyin. Klps sürekli hava alacak şekilde konumunu korumalıdır. Bu iyileşme sürecini kısaltır. Kulak delme küpelerimizde klipsin yerini belirleyen bölüm mevcuttur.

İyileşme sürecinin hızlanması için neler yapabilirsiniz.?

 • Küpelerinizi en az 6 hafta takılı bırakın. Şayet kıkırdak küpesi ise 12 hafta kalmalıdır. Bu süre sonrasında istediğiz ağı olmayan küpeleri kullanabilirsiniz.
 • 5 ay boyunca ( Kıkırdak bölgesi 12 ay) kısa arkalı küpeler kullanınız . Kanca  tasarımlı küpeleri tercih etmeyiniz. Küpe materyalleri hipoalerjenik  cerrahi çelik, titanyum veya altın olmalıdır.  Studex Sensitive ve Studex Select ürün grupları bunun için tasarlanmıştır. Kıkırdak bölgesi için barbells tasarımları tavsiyes ederiz.
 • Saç spreyi, şampuan ve sabunla teması oldukça dikkatli şekilde yapın ve bol su ile durulayın. Studex solüsyon veya jeli yıkama işleminden sonra kullanın.
 • Az miktarda şişme veya kırmızılık delme işleminden sonra oluşabilir. Bu normal bir süreçtir ve 48 saat içerisinde geçecektir. Şayet beklenmeyen bir şekilde  acı ve kızarıklık devam ediyorsa lütfen en yakın sağlık kuruluşuna veya hekiminize danışın.

Kıkırdak Bölgesi İçin Özel Tavsiyeler

Kulağın kıkırdak bölgesi doğal yapısından dolayı delme işlemi sonrası  iyileşme sürecinde biraz daha dikkat gerektirir. Kulak memesine göre kıkırdak bölgesi daha geç iyileşir ( 3 Ay).

 • Kıkırdak bölgesinde delme işleminde şişme ve kızarıklık çok daha çabuk oluşu ve bu normaldir. Bu 48 saatlik süreçiçerisinde geçeçektir. Şayet beklenmeyen bir şekilde  acı ve kızarıklık devam ediyorsa lütfen en yakın sağlık kuruluşuna veya hekiminize danışın.
 • ÖNEMLİ : Kıkırdak bölgesinde oluşabilecek komplikasyonları lütfen hafife almayın. Bu kıkırdak bölgenizde kalıcı yaraya neden olabilir. Doktorunuza veya sağlık kurumlarının tedavilerini lütfen tam olarak uygulayın.

Soru ve Cevap

Sol kulağıma mı yoksa sağ kulağıma mı delinmeli?

Çoğu durumda, erkekler genellikle sol kulak memesine veya kıkırdağa tek bir piercingi tercih ederken, hem kulak memesine piercing hem de tek bir kulak memesine çift piercing gibi fikirler de popülerlik kazanmaktadır.

Piercing küpelerimi deldikten sonra ne kadar süre değiştirebilirim?

Piercing küpelerini değiştirmek isterseniz, piercing yapmadan önce piercing uzmanımıza haber verin. Delme deliklerinin iyileşme süreci farklı kişilere göre değişiklik gösterdiğinden küpelerinizi yaklaşık dört hafta takmaya devam etmeniz şiddetle tavsiye edilir. Bundan sonra, piercing uzmanımız, piercing iyileşme sürecinizi inceleyecektir. İyileşme süreci tatmin ediciyse, piercing uzmanımız küpelerinizi değiştirmenize yardımcı olur ve size doğru bakım sonrası tedavi hakkında talimatlar sunar.

Neden bazı insanlar eğik ve düzensiz görünen küpeler takar? 

Her bireyin kendine özgü bir kulak şekli ve yapısı vardır, sol kulak bile muadilinden çok farklı olabilir. Bu nedenle kulak delme pozisyonunu kulak şekline ve bireylerin ihtiyaçlarına göre özelleştirmek önemlidir. Delme deliklerinin simetrisi ve hizalanması şüphesiz genel çekiciliği etkileyeceğinden, profesyonel kulak delme teknolojisi büyük ölçüde hassasiyet ilkesine bağlıdır.

Delme işleminin adımları nelerdir?

Ataşehir Şifa Sağlık tarafından yapılan küpe ve piercingler ve güvenli ve hijyeniktir, piercing için kullanılan her küpe bir kapsül içinde ayrı ayrı paketlenir ve delici küpelerin, küpe manşonlarının, kapsüllerin ve paketleme kutularının ABD ile sıkı bir uyum içinde% 100 sterilize edilmesini sağlamak için aseptik işlemle tamamen kapatılır. FDA sterilizasyon standartları. Delme işleminden önce, delme alanını temizleyip sterilize edeceğiz, yüz çevrenize, kulak şekillerinize ve kulaklarınızın boyutuna ve yüksekliğine göre delmek için mükemmel konumu hedefleyeceğiz. Onayınız üzerine, delme uzmanımız daha sonra ambalaj kutusunu açacak, kapsülü cihaza yerleştirecek ve delme işlemini gerçekleştirecektir. Kapsül kullanıldıktan sonra atılacak ve alet delici alanlara dokunmayacaktır. Tüm süreç son derece güvenli ve güvenilirdir.

Kulağı deldikten sonra tahriş veya enfeksiyon olayı yaygın mı?

Bir bireyin sağlık durumu, özellikle kişinin yara iyileştirme yeteneği, yeni bir piercingin iyileşme sürecini belirler. Delme işleminden sonra herhangi bir anormal kızarıklık, şişme veya ağrı belirtisi ortaya çıkarsa, bunun bir enfeksiyon belirtisi veya başka bir sorun olması muhtemeldir. Enfeksiyon olasılığını büyük ölçüde azaltmak için, güvenlik ve hijyen garantili bir delme işlemi çok önemlidir. Uygun kişisel bakıma özellikle dikkat etmeli ve delinmiş kulaklarınızı morarma ve zorlanma sonucu yaralanmalardan dikkatlice korumalısınız. İyileşme süresinden sonra sağlıklı bir delme deliği şekillenene kadar küpelerinizi çıkarmayın.

İyileştikten sonra orijinal küpelerimi takmaya devam edeyim mi?

Delme işlevine ek olarak küpeleri, yeni piercinginizin kapanmasını önlemek ve stabilitesini ve sağlıklılığını artırmak için iyileşme sonrası günlük kullanım için idealdir.

Küpeleri çalışırken sadece birkaç saatliğine çıkarabilir miyim?

Piercing tamamen iyileşmeden lütfen küpeleri çıkarmayın. Yeni piercingin derisi çok kırılgan olduğundan, küpeleri belirlenen iyileşme süresinden önce çıkarırsanız yeni delme deliği küçülebilir. Küçültülmüş bir piercing verildiğinde, küpeleri tekrar takmakta güçlük çekebilir ve ayrıca hassas cildinize zarar verme riski daha yüksek olabilir. Bu, böylece delici iyileşme sürecini engelleyebilir ve daha fazla enfeksiyon şansı geliştirebilir. Küpeleri çıkarmanız gerekiyorsa, önce piercing uzmanımıza danışın ve ilgili yardım alın.

Ne zaman daha büyük küpeler takabilirim?

Piercing ve küpelerimiz hipoalerjenik ve güvenlidir, yeni piercingin cildi çok hassas ve kırılgan olduğundan, yeni başlayanların iyileşme sürecinde takmaya devam etmeleri tavsiye edilir. Piercinginizin sağlıklı bir şekilde şekillendiğinden emin olduktan sonra, takmanız için birkaç tane daha nikel içermeyen hipoalerjenik küpe seçeneği sağlayabiliriz.

Delme işleminden sonra gerekli olan bakım ve sonraki takip adımları nelerdir?

uygulama sonrası bakım, sağlıklı bir küpe ve piercing için hayati önem taşır. Ataşehir Şifa Sağlık , doğru bakım sonrası tedavi konusunda size kapsamlı rehberlik sağlar. Herhangi bir rahatsızlık ortaya çıkarsa olası sorunları kontrol etmek için Bakım Sonrası Hizmeti ile birlikte yukarıdaki hizmetin zaten içermektedir.

Saçımı yıkamak, yüzmek veya başka spor yapmak gibi piercingimi ıslatabilir miyim?

Saçınızı her yıkadığınızda, yüzdüğünüzde veya aşırı terlediğinizde küpe ve piercinginizi hemen temizleyin ve sterilize edin. Duş alırken piercingi ıslatmanızda bir sakınca yoktur, ancak havluyla zedelememeye, germemeye ve üzerine saç ürünü bulaştırmamaya dikkat etmelisiniz. Delme delikleri hala sabit olmaktan uzak olabileceğinden, delmeden sonraki ilk hafta yüzmemeniz veya sert spor yapmamanız önerilir.

Piercing sonrası küpelerimi değiştirmeden önce ne kadar beklemeliyim?

Piercing küpeleriniz, piercinglerin iyileşmeden önce yaralanmasını veya kapanmasını önlemek için en az üç ay kulak memesi piercinginde bırakılacaktır. Heliks piercingleri, morluklara / tıkanıklıklara ve bakteriyel enfeksiyonlara karşı bir şekilde daha savunmasız olduğundan, son bakım ve delici küpeyi en az dört ila altı ay sürekli olarak bir sarmal delmede tutmak için ekstra dikkat gereklidir. Bir piercing için gereken iyileşme süresi, farklı kişiler için önemli ölçüde değişebilir. Enfeksiyon veya başka herhangi bir rahatsızlık iyileşme süresini uzatabilir. Kulak İyileştirme Kontrolünden ve piercinginizin uygun şekilde iyileşmesinden önce küpeyi kendi başınıza değiştirmeyin.